Sandalyelerde Metal Ve Ahşap Birleşimi

Dayanıklı Modeller

Sandalye modellerinin mekanların canlı ve şık görünümüne katkıda bulunduğu bir gerçektir. Bu modeller sayesinde hem rahat bir oturma alanı elde edilmiş olur hem de görünüm olarak renkli bir tasarım yaratılır. Metal sandalye modelleri arasında lale figürleri ile donatılmış sandalye yaslanma alanı başarılı ve farklı bir yapıdadır.

Beş adet lalenin yer aldığı bu modelde geniş bir alana yayılmış desenler içerisinde yaprak görünümleri de geniş bir yer kaplar. Metal sandalye modelleri arasında yer alan bir diğer model ise sarmaşık desenlerinin yer aldığı bir tasarıma sahiptir. Bu tasarımda sırt kısmının çoğunlukla boş olduğu görülür. Bu açıdan bakıldığında dayanıklı olmadığı düşünülmemelidir. Ürünlerin tamamı metal iskelet ile yarım tona kadar dayanacak bir tasarım çerçevesinde üretilir. Modeller arasında prizma, kule ve tel ile örme kafes görünümleri de yer alır. Bu tasarımlar lazer ile ya da baskı ile oluşturulduğundan oldukça kıymetlidir.

Modern Sandalyeler

Modern ahşap ayaklı sandalye tasarımları klasiğin modern ile buluştuğu bir yapıdadır. Bu ürünlerin hem restoranlarda hem de cafe gibi alanlarda da kullanımı mümkündür. Evlerde ve ofislerde de sıkça kullanılan sandalyelerin modern ahşap ayaklı sandalye ile değiştirilmesi ile renkli bir canlı yapı ortamlara enerji verir. Bu tasarımlar ile sunulan farklı doku alışılmışın dışında ama eskiden izler barındırır bir yapıda aşina bir yapıdadır. Özel tasarımlar mekanların yapısına uyacağından bu modeller de tercih edilebilir.