Bar Taburesinin Özellikleri

Yüksek bir masa etrafına kurulan, uzun ayakları olan tabure şekillerine bar taburesi adı verilmektedir. Bar kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olduğu için bu kelime İngilizcede ‘uzun çubuk’ manasına gelmektedir. Bu sebeple bar taburesi ismini buradan almaktadır. Daha çok barlarda ve cafelerde görmeye alışık olduğumuz bu tabureler yavaş yavaş evler için güzel bir dekorasyon olmaya başlamıştır.

Bu tabureler çeşit olarak ahşap ve metal şekillerinde yapılabilmektedir. Ahşap malzemeden yapılan bar taburesi genellikle en fazla tercih edilenidir. Metal taburelere göre ahşap malzemeden yapılanlar daha hafif bir görüntü çizerken göze daha hoş gelmektedir. Ayrıca naturel bir havası olduğu için birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Metal tabureler ise dayanıklı olsalar bile görünüm ve fiyat olarak ahşap tabureler kadar uygun değildir.

Her Renkte Tasarlanıyor

Bir başka özellik olarak ise bu taburelerin istenilen her renkte tasarlanabiliyor olmasıdır. Siyah, beyaz, gri, mavi, yeşil gibi birçok renk tasarımlarıyla farklılık arayanların tercihi olmaktadır. Bu taburelerin dışında yüksek tabureler ve amortisörlü adı verilen sandalye çeşitlerine de göz atabilirsiniz. İster mekanlarda ister evlerinizin terasında veya bahçesinde bu sandalyeleri dizayn ederek kullanabilirsiniz.

Kullanılan malzemeye ve taburenin şekline göre tabure fiyatları değişiklik göstermektedir. Evlerde ve dış mekanlarda en fazla kullanılan tabureler ahşap malzemeden yapılmış olanlarıdır. Bu malzemeyle yapılan tabure fiyatları metal olanlara göre daha uygundur. Metal tabure fiyatları dayanıklılık esasına dayanarak üretildiği için daha fazla ücreti gerektirir. Fakat görünüm olarak ahşap olanları daha şık durmaktadır.

Toplu Alışverişlerde İndirim Fırsatı

En uygun bar taburesi fiyatları için İnternet üzerinden beğendiğiniz bir taburenin siparişini verebilirsiniz. En kaliteli bar taburesi fiyatları toplu alışverişlerde indirimler sunularak yapılmaktadır. Güvenilir bir site aracılığıyla bar taburesi fiyatları görebilir ve en hesaplı alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Marka Takıntısı Olanlara Önerimiz

Marka olarak daha fazla tercih edilen Siesta ve Bürocci yer almaktadır. Bu markalar sandalye yapımında öncü olarak bilinmektedir. Siz de taburenin marka olan ellerden çıkmasını istiyorsanız bu firmaları tercih edebilirsiniz. Özel işçilik ile hazırlanan sandalyeler hem konforlu hem de uzun ömürlü olarak evlerinizdeki yerlerini alacaktır.

Birçok Yerde Kullanıma Uygundur

İster cafede ister restoranda isterseniz evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz tabureleri bulabilirsiniz. Bunun için İnternet üzerinden veya tabure üretimi yapan bir dükkanı ziyaret ederek aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Ahşap, metal, köşeli, katlamalı gibi hangi tarzda tabure arzu ederseniz tüm modelleri inceleyebilirsiniz.